Konfigurator opon Gliwice – internetowy dobór opon

W sieci z łatwością znajdziesz wiele konfiguratorów opon. Tak naprawdę każdy szanujący się producent opon czy nawet felg zamieszcza taki konfigurator u siebie na stronie internetowej. Śmiało można rzec, że to taka wirtualna przymierzalnia kół 😉 Warto zainteresować się, jeśli chce się przed zakupem sprawdzić, jak auto będzie wyglądało z wybranymi przez nas felgami.

Konfigurator opon Gliwice – jak zrozumieć dane zapisane na oponie

Warto wiedzieć jakie informacje są zawarte w opisie, który znajdziemy na oponie. Weźmy dla przykładu oznaczenie 205/60R16, gdzie:

• 205 to szerokość opony w milimetrach;
• 60 to wysokość profilu opony wyrażona procentowo
• R oznacza typ budowy opony i w tym przypadku to opona radialna. Może być również oznaczenie D, które oznacza oponę diagonalną.
• 16 to rozmiar średnicy felgi wyrażany w calach.

Warto również wiedzieć, że rozmiar opon zawsze znajduje się po obu stronach opony, więc nie ma możliwości, by go nie widzieć 😉

Trzeba wspomnieć również o tym, że niestety, źle dobrany rozmiar opon może powodować m.in. większe spalanie.

Zadajmy sobie pytanie, dlaczego rozmiar opon jest istotny i czy jakieś niewielkie odchylenia od zaleceń producenta auta mają znaczenie? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak! Jednak to, w jaki sposób będzie to miało wpływ na parametry jezdne, zależy od danego samochodu, jego przeznaczenia, czy mocy silnika, ale również od innych czynników. Dlatego każdą tego typu modyfikację warto dobrze przemyśleć, a potem skonsultować z ekspertem.

W doborze odpowiednich opon i felg pomogą fachowcy z Serwis Opon przy użyciu konfigurator opon Gliwice.

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
konfigurator opon Gliwice

Dojazd: