Sposoby ochrony przed korozją

Sposoby ochrony przed korozją to jedna z bardziej rozwijających się dziedzin techniki. Przemysł wydaje fortunę na naprawę zardzewiałych elementów. Jakie są najważniejsze sposoby ochrony przed korozją? Zapraszamy do lektury.

Sposób I – powłoki antykorozyjne

Jednym z najpopularniejszych rodzajem zabezpieczeń jest stosowanie powłok ochronnych. Mają one dwa zadania. Pierwsze to izolacja materiału podłoża od środowiska korozyjnego, drugie — możliwość zapewnienia ochrony elektrochemicznej.

Te sposoby ochrony przed korozją są bardzo popularne i skuteczne. Łatwo można nadzorować ciągłość powłoki malarskiej. W momencie, kiedy zacznie się coś dziać, szybko można produkt odnowić sprawiając tym samym, ze znów będzie odporny na rdzę.

Sposób II – elektrochemiczna ochrona przed korozją

Ten sposób ochrony przed korozją jest dość starym sposobem i stosuje się go do zabezpieczenia okrętów, rurociągów i zbiorników wodnych. Metodę tę dzieli się na katodową i anodową.

Sposób III – zabezpieczenie przed korozją

Stara zasada mówi lepiej zapobiegać niż leczyć. Tak samo jest z korodowaniem lepiej zabezpieczyć się przed niż potem walczyć z jej skutkami. Korozje może znacząco ograniczyć odpowiednie projektowanie i używanie odpowiednich materiałów. Należy zadbać, aby kształty elementów nie pozwalały na gromadzenie się resztek opadów atmosferycznych czy elektrolitów. W instalacjach wodnych ważne jest zapobieganie zbyt szybkiemu lub wolnemu przepływowi cieczy. Ważne jest też unikanie łączenia dwóch różnych metali, ponieważ w miejscu łączenia może powstać ognisko rdzy.

Sposób IV – odpowiedni dobór materiałów

Przez lata pracy i doświadczeń, obecnie można dobrać odpowiednie materiały do środowiska, w jakim będą pracować. Warto pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny i nie warto przenosić doświadczeń z jednej instalacji na drugą.
 
 
 
Popularne tagi: lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
sposoby ochrony przed korozją

Dojazd: