Powłoka antykorozyjna – czym zabezpieczyć podwozie

Każde auto posiada fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne. Nie należy jednak traktować go jako jedynej ochrony, która pozwoli uniknąć zniszczeń w podwoziu auta. Powłoka antykorozyjna – to ją należy stosować w celu konserwacji. Można wykonać ją samemu lub skorzystać z usług profesjonalistów. W tym drugim przypadku koszty będą zdecydowanie większe.

Jak zaoszczędzić nie tracąc jakości?

Podwozie to najbardziej narażona na korozję część auta. Czynniki zewnętrzne przyśpieszają jej proces. Niestety wielu właścicieli aut niewystarczająco dba o części samochodu, których nie widać. Często przyczyną nieprawidłowego działania jest korozja, dlatego podpowiadamy jak wybrać skuteczne i łatwe do samodzielnego wykonania zabezpieczenie przed korozją.

Powłoka antykorozyjna – czy konieczne jest profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne?

Decydując się na nowe auto, nie jesteś zwolniony z regularnego dbania i pielęgnacji jego podzespołów. Od samego początku warto zadbać o jego podwozie. Dzięki temu stan auta będzie lepszy, niż jakbyś tego nie robił. Zabezpieczenie przed korozją można wykonać w profesjonalnym warsztacie, a jego koszt nie powinien przekraczać kilkuset złotych. Profesjonalne zabezpieczenie nowego auta przed korozją to dobry sposób na jego ochronę. Stanowi ona bazę pod konserwację podwozia w domowych warunkach.

Powłoka antykorozyjna – zabezpieczenie przed korozją w domowym warsztacie

Podwozie auta można zabezpieczać samemu. Jeśli masz starsze auto, nie oznacza to, że możesz pozwolić, aby korozja dopadła jego podwozie. Proces jego konserwacji można podzielić na etapy.

Zanim nałożysz zabezpieczenie, umyj i wysusz dokładnie podwozie. Jeśli podwozie jest już zaatakowane przez rdzę, należy usunąć jej ślady do czystej blachy. Tak przygotowaną powierzchnię można już zabezpieczać.

Powłoka antykorozyjna – preparaty antykorozyjne

Preparatów antykorozyjnych jest wiele. Są to m.in. środki na bazie wosków, które częściej jednak stosują profesjonaliści. Jeśli jednak samodzielnie zajmujesz się konserwacją podwozia swojego auta, wybierz taki, który można nakładać np. za pomocą pistoletu. Powłoka antykorozyjna powinna pokrywać podłogę, progi, belki i wahacze. Powłokę ochronną nakładamy na czystą i suchą nawierzchnię.
 
 

Popularne tagi : ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Powłoka antykorozyjna

Dojazd: