Ochrona antykorozyjna – przegląd dostępnych produktów

Oczywiste jest, że bez odpowiedniego zabezpieczenia prędzej czy później metal zaczyna korodować. Destrukcyjny wpływ na powierzchnię elementów metalowych ma otaczające go środowisko: woda, promienie UV, wysokie i niskie temperatury.

Aby uniknąć kosztownych napraw, związanych z usuwaniem korozji z powierzchni metali, należy zastosować ochronę antykorozyjną. Co można znaleźć w ofercie takich produktów? Poniżej kilka przykładów.

Smar antykorozyjny – zapewnia ochronę antykorozyjną w bardzo agresywnym środowisku dla maszyn, urządzeń oraz zespołów mechanicznych do roku w warunkach zewnętrznych, oraz przez 2 lata w warunkach magazynowych. Doskonale sprawdza się także, jako wielofunkcyjny smar EP w zakresie wysokich temperatur o współczynniku NLGI = 2. Szeroko stosowany w przemysłach: automotive, industrial, agrucultural oraz oil&gas. Łatwo można go usunąć za pomocą alkalicznego środka powierzchniowo czynnego, bez konieczności stosowania płynów na bazie węglowodorów.

Olej antykorozyjny – służy do ochrony elementów metalowych, wyrobów odlewanych lub obrabianych podczas transportu, sprawdza się podczas składowania lub podczas pośrednich etapów produkcji. Zapewnia ochronę nawet w bardzo agresywnym środowisku przez okres do 8 miesięcy. Jest kompatybilny z większością olejów silnikowych. Olej antykorozyjny tworzy na powierzchni metalu cienką, przeźroczystą warstwę ochronną. Powłoka ta jest bezpieczna, nietoksyczna i może być z łatwością usunięta alkalicznym środkiem czyszczącym.

Papier antykorozyjny – jest powlekany warstwą ochronną z polietylenu, co gwarantuje dodatkową ochronę mechaniczną i wytrzymałość papieru. Obustronne działanie antykorozyjne zapewnia ochronę detali bez względu na jego umiejscowienie.

Wszystkie opisane powyżej produkty dostępne są w ofercie firmy Zerust Excor: ochrona antykorozyjna.

 

Popularne tagi: lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna

 

 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna

Dojazd:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *