Gdzie szukać rdzy w samochodach

Korozja metali jest procesem niszczenia ich struktury poprzez reakcje chemiczne i elektrochemiczne, potocznie zwaną rdze można znaleźć w wielu miejscach, między innymi na karoserii aut. Gdy kupujemy samochód, jedną z najważniejszych rzeczy do sprawdzenia powinien być wygląd podwozia i lakieru, ich stan może nam wiele powiedzieć o tym, jak auto było użytkowane. Przedstawiam kilka miejsc, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie auta, ponieważ rdza często zaczyna właśnie od nich.

Progi

Ten element samochodu zazwyczaj bierze na siebie zarysowania spowodowane podjeżdżaniem pod zbyt wysokie krawężniki, zbyt szybkie przejeżdżanie przez progi zwalniające oraz zbyt gwałtowne ruszanie na drogach żwirowych, kiedy to kamienie wystrzeliwują spod kół prosto na nie. Każdy taki incydent niszczy lakier oraz warstwę ochronną pozostawiając progi niezabezpieczone. Podczas zimy zbiera się na nich mnóstwo śniegu i soli doprowadzając do powstawania korozji.

Nadkola

Podobnie jak się to ma w przypadku progów, tutaj także zbiera się mnóstwo wilgoci. Koła z dużą mocą mielą na śliskich nawierzchniach, powodując tworzenie się zakrzepniętych brył błota oraz śniegu, uszkodzony uprzednio lakier nie ma szans obronić się przed rdzą.

Dolna część drzwi

Problem występuje w wielu samochodach, zazwyczaj przyczyną jest przedostawanie się wody przez uszczelkę i wlewanie się do wnętrza drzwi. Ciecz powinna wypłynąć wtedy odpływami u dołu, jednakże niejednokrotnie zdarza się, że są one po prostu zapchane, powodując nagromadzanie się wody. Dużą rolę odgrywa tutaj też słabe zabezpieczenie wnętrza drzwi środkiem antykorozyjnym, który z biegiem lat traci swoje właściwości.

Powinniśmy także sprawdzić okolice listw ochronnych, podwozie, zwracając uwagę na wydech i bak paliwa, elementy zawieszenia, chłodnice oraz podłogę pod siedzeniami i wykładziną.
 
 
 
Popularne tagi : smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:

Dojazd: