Wymiana opon – wymieniamy opony na zimowe

W ostatnich latach zaobserwować można, że pogoda jest nieprzewidywalna. Często granice pomiędzy porami roku zanikają lub nawet się rozciągają. Sprawia to, że wymiana opon na zimowe dla sporego grona kierowców staje się problematyczna. Właściciele aut zastanawiają się, kiedy zmieniać opony na zimowe. Warto wiedzieć, że powinno się postępować zgodnie z zasadą, iż opony zimowe zakładamy, gdy średnia dobowa temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Zapewne świeży kierowca zapyta czemu akurat kilka dni? Tłumaczenie jest proste. Jeśli zbyt szybko założymy zimowe opony i będziemy na nich jeździć w temperaturach wyższych niż te 7 stopni, przyśpieszymy zużycie bieżnika tychże opon. Opony zimowe wykonane są z miękkiej mieszanki gumowej, dzięki czemu opony zachowują właściwą elastyczność podczas zimy, ale już podczas wysokich temperatur opony zaczynają się szybciej ścierać.

Jak już wspomnieliśmy, opony zimowe produkuje się z mieszanki gumowej, która w niskich temperaturach jest elastyczna, co umożliwia odpowiednią przyczepność, krótką drogę hamowania i lepsze przyśpieszenie. Wiadome jest, że im lepsza przyczepność, tym lepsza praca aktywnych systemów bezpieczeństwa.
Natomiast opony letnie wytwarzane są z mieszanek gumowych, które w niskich temperaturach szybko twardnieją, a to powoduje, że zimą auto ma mniejsza przyczepność i zaczyna się ślizgać.

W Serwisie Opon Michał Kret eksperci nie tylko doradzą, ale również pomogą w dobraniu odpowiedniego ogumienia i go za Was zmienią.

Zapraszamy do kontaktu https://rotateit.pl/

Popularne tagi: opony Rybnik , felgi Rybnik , konfigurator opon Rybnik

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana opon Rybnik

Dojazd: