Opakowania VCI – jak działają

Opakowania antykorozyjne zawierają lotne inhibitory korozji, czyli VCI. Są to substancje chemiczne, które powoli ulatniają się z zastosowanego opakowania i osiadają na powierzchniach metalowych, tworząc cienką warstwę ochronną, która hamuje reakcje zachodzące między metalem a środowiskiem. Zatem działanie opakowań z VCI opiera się na dodaniu do opakowania odpowiedniej ilości VCI, które zapewnią ochronę wewnątrz opakowania. Lotne inhibitory korozji, a właściwie ich stan pozwala na rozprowadzenie i dotarcie do każdego miejsca wewnątrz elementu, nawet tego najtrudniej dostępnego. Jony po osiadnięciu na powierzchni metalu, rozpuszczają się i wnikają w jego powierzchnię, tworząc tym samym cienką, niewidoczną, a jednocześnie niezwykle skuteczną warstwę ochronną.

Największą zaletą antykorozyjnych opakowań VCI jest ich prostota stosowania. Korzystanie z opakowań VCI nie wymaga dużych nakładów pracy przy zabezpieczaniu czy przy przygotowaniu do użycia części metalowych po wyjęciu ich z opakowania. Zabezpieczonych w ten sposób elementów nie potrzeba czyścić lub odtłuszczać przed wykorzystaniem. Dodatkowo opakowania antykorozyjne z VCI są bezpieczne dla środowiska i nadają się do recyklingu.

Opakowania VCI – rodzaje

Opakowania antykorozyjne VCI mają różne i są formy dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Przykładem są opakowania antykorozyjne Excor – folie oraz papiery antykorozyjne. Oprócz folii i papierów można również znaleźć specjalne płyny i oleje, a także emitery z lotnymi inhibitorami korozji.

Odpowiednie zabezpieczenie metalowego elementu na czas magazynowania i transportu wymaga często nie tylko opakowania antykorozyjnego, ale także dodatkowej ochrony, chociażby przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

Popularne tagi: produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
opakowania antykorozyjne

Dojazd: